Zde můžete zadat dotaz na strážníkaVaše jméno
Dotaz
 

Opište 4-místný kód z obrázku.

obrázek

 

odpovědi:

Přejít na stránku:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78

Jste na stránce: 1

dotaz od: OP    ze dne: 19.02.2018
Dobrý den,
v ulici Bratrská parkuje na stejném místě již 3 měsíce vozidlo Seat Arosa, červené barvy, RZ PRK 46 43. Toto vozidlo má vyfouklé pneumatiky a do vozidla zatéká (okna jsou namrzlá zevnitř). Mám podezření, že se jedná o vrak který zbytečně blokuje parkovací místo, vozidlo má propadlou STK. Můžete prosím požádat majitele o odstranění vraku?
děkuji
odpověď: Dobrý den,
provedli jsme kontrolu a vozidlo rozhodně nevykazuje znaky vraku, ani není evidováno jako kradené.
Kom.
dotaz od: Aleš    ze dne: 02.02.2018
Dobrý den, k mému dotazu ze 4.1.2018 ohledně zastavování před školou U Tenisu. Včera, 1.2.2018, v 6.45 tam stála 4 vozidla za sebou z toho 3 měla zapnutá výstražná světla. Můj dotaz je budete danou problematiku řešit? Individuálně, podnětem na úpravu dopravního značení, nebo podnětem na vybudování parkoviště, nebo zjednosměrněním ulice, nebo to budete tolerovat?
Děkuji
odpověď: Dobrý den,
oproti minulé odpovědi není žádná změna. Pokud tam řidiči zastaví pro vystoupení a nastoupení osob a jsou zachovány 3 metry pro jízdní pruh, pak je to v pořádku. Základem plynulé a bezpečné dopravy je vzájemná tolerance ze strany účastníků silničního provozu.
Nikdo jiný, kromě Vás, si na danou situaci nestěžuje. Pokud vnímáte, že by bylo na místě potřeba změnit dopravní značení (my to tak nevnímáme), můžete se obrátit na vlastníka komunikace, respektive na příslušné oddělení MMPr - Oddělení správy ostatního majetku a komunálních služeb.
A v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se také můžete obrátit na gestora této problematiky určeného zákonem - DI PČR. Městská policie pouze přispívá k dohledu a to v zákonem stanovených intencích.
Kom.
dotaz od: M.    ze dne: 29.01.2018
do kolika hod.vam funguje pokladna?
odpověď: Dobrý den,
na městské policii pokladna není. Musíte se obrátit na Magistrát města Přerova.
Kom.
dotaz od: Boris Zyryanov    ze dne: 28.01.2018
Dobry den, chci se zeptat v prosinci 2017 jsem byl byl zadržen do vazby v novém Jičíně a mého psa amerického pitbulteriera kterého jsem měl dočasne u kamaráda v prerove . Po dvou dvou dnech přítelkyně mého kamaráda zavolala městskou polici ze furt štěká . Policie přijela a odvedla si mého psa S sebou . Chci se zeptat kde je nyní muj pes chtěl bych ho zpet dekuji
odpověď: Dobrý den,
Vámi popisovaném případu nemáme žádný záznam. Pokud hledáte psa, obraťte se na útulek.
Kom.
dotaz od: Jakub     ze dne: 22.01.2018
Dobrý den,
včera odpoledne kolem 16h byl muj pes napaden jiným volně pobíhajícím psem, ke kterému se nikdo nehlásil. Vše jsem nahlásil na policii, která mi řekla, že bude muset nejspíš povolát vás kvůli odchytu, jelikož vy disponujete zařízením pro odchyt, Chtěl bych se zeptat, jestli byl proveden tento odchyt psů (jednalo se o dva), popř. zda byl nalezen majitel a jak to s ním bylo řešeno. Děkuji.
odpověď: Dobrý den,
na místě věc řešila hlídka PČR.
Kom.
dotaz od: David Mastný    ze dne: 22.01.2018
Dobrý den, chci se zeptat na koho se obrátit ohledně možnosti o podání návrhu na omezení parkování dodávek v Ulici Pod Skalkou např od 18 do 6? víte jaké to je tady s parkováním, a co jsem se díval parkuje zde mnoho firemních dodávek, některé pokud si stoupnout za sebe zaberou tak např . 4 parkovací místa. :/ případně nemohla by se nějak angažovat v tomto směru i MP ? děkuji Mastný
odpověď: Dobrý den,
je možné se obrátit na Magistrát města Přerova, Oddělení správy ostatního majetku a komunálních služeb (Blahoslavova 3), případně oddělení dopravně správních agend (TGM 16).
Kom.
dotaz od: MIROSLAV    ze dne: 18.01.2018
Dobrý den,
dnes jsem zaparkoval lv 4.30 ráno na zasněžené cestě na ul.OPTIKY, jel jsem do práce v Meoptě na 5.00.Po zaměstnání jsem měl lístek od Městské Policie za stěračem za špatné parkování blízko přechodu.Ve 4.30 ráno jsem na zasněžené cestě nebyl jistý kde je přechod,samozřejmě jsem byl rád ,že je vůbec kde parkovat,ale i tak jsem ráno couval na sněhu s ohledem na přechod k Domově dúchodců a k Mateřské školce.Bohužel \"příroda\" odkryla s táním i přechod pro chodce,a to je impuls pro represi a stíhání nezodpovědných řidičů.Vzhledem k tomu ,že nejsem z Přerova,můžete mi sdělit ma kterou adresu se mám dostavit k řešení přestupku a jaký je časový termín k vyřešení přestupku.Děkuji za odpověd
odpověď: Dobrý den,
veškeré informace jsou napsány informačním lístku, který jste našel za stěračem: nám. TGM 1, Přerov, v pondělí nebo středu od 9-12 a od 14-17 hodin.
Kom.
dotaz od: Dalibora    ze dne: 18.01.2018
Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit účinnost značek Zákaz vjezdu před zadními vchody 3 vchodů - tř. 17. listopadu 10,12,14, když tudy denně projede odhadem 40 aut? Platí tyto značky nebo ne? A pokud ano kdy a proč není dodržování Zákazu posíleno strážními hlídkami?
odpověď: Dobrý den,
značka je platná. Městské policie ze zákona jen přispívají k dohledu nad Besipem a jsou primárně zřízeny pro zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku. Nicméně děkujeme za podnět a pokusíme se o namátkové kontroly dané lokality v závislosti na jiných úkolech, silách a prostředcích.
Kom.
dotaz od: Lenka    ze dne: 08.01.2018
Dobrý den,
nedá mi to, abych se ještě nezeptala blíže. Na anonymní či neanonymní telefonát, který ohlásí, že auta v určité části Přerova při svém stání mimo parkoviště nedodržují předepsaných 6m šířky silnice, přitom nikomu nebrání v jízdě či výjezdu, musíte také reagovat tím, že dáváte pokuty? Opravdu reagujete represí na nesmyslné UDÁNÍ? Chráníte lidskost? Všichni víme, jak to s parkováním v Přerově je. Domnívala jsem se, že udávání by demokratické zřízení podporovat nemělo, represivní orgány by ho měly spíš potlačovat. Nebo se mýlím? Děkuji.
odpověď: Dobrý den,
v prvé řadě chci upozornit, že po výjezdu na místo strážníci nedávají automaticky pokuty. Zaznamenají přestupkové jednání a řidiči dají za okno upozornění, že pokud chce případně podezření z přestupku řešit, než bude oznámení odesláno na správní orgán, může se dostavit k řešení na služebnu MP. Přestupek je pak řešen individuálně v závislosti na polehčujících i přitěžujících okolnostech napomenutím, pokutou nebo u správního orgánu.
Nyní k Vaší prvotní otázce: § 6 odst.3, zákona o obecní policii č. 553/1991 Sb. (dále jen z.553/1991 Sb.) stanoví : Strážník je povinen poskytnout pomoc v rozsahu svých oprávnění a povinností podle tohoto nebo zvláštního zákona každému, kdo o ní požádá.
§7 odst.1 z.553/1991 Sb. pak stanoví: Strážník je v pracovní době povinen v mezích tohoto nebo zvláštního zákona provést zákrok nebo úkon, nebo učinit jiné opatření, je-li páchán trestný čin nebo přestupek anebo je-li důvodné podezření z jejich páchání.

Jak sama vidíte, není to o volbě, jestli chceme nebo nechceme vyjíždět na oznámení, ale o zákonné povinnosti k takovému oznámení vyjet a provést zákrok či úkon.

Kom.
dotaz od: Lenka    ze dne: 04.01.2018
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali jsou zbytečné výjezdy strážníků ohlášené na čísle 581268417 zpoplatněny /např. někdo ohlásí přestupek a strážníci zjistí, že k žádnému nedošlo, navíc přítomen na daném místě nikdo není/a jak se chováte k těm, kteří číslo pravidelně zneužívají. Děkuji.
odpověď: Dobrý den,
ze zákona strážníci vyjíždí na každé oznámení a poskytují pomoc každému, kdo o ni požádá (v rámci zákonných oprávnění). S marnými výjezdy se setkáváme poměrně často, ale bohužel je to součást naší práce.
Kom.
dotaz od: Aleš    ze dne: 04.01.2018
Dobrý den,
již delší dobu v ulici U Tenisu před školou u tenisu zastavují a z mého pohledu stojí (pustí blinkry a jdou) vozidla rodičů žáků. Dnes tam takto stála tři vozidla za sebou v čase cca 6.45. Nejde ani o to, že člověk musí čekat na průjezd, protože zůstává pouze jeden jízdní pruh, ale hlavně vznikají nebezpečné situace. Děti občas vystupují do vozovky. Teď v zimním období je to zhoršeno tmou.
odpověď: Dobrý den,
v případě, že pouze vystupují, tak se jedná o zastavení. Dle zákona o silničním provozu může řidič zastavit v druhé řadě (zastavení po dobu nezbytně nutnou pro vystoupení a nastoupení osob, složení a naložení nákladu). Samozřejmě tím nesmí být ohrožena bezpečnost a plynulost silničního provozu. Každý případ by se tak musel posuzovat individuálně (zachování průjezdnosti).
Kom.
dotaz od: Dalibor    ze dne: 04.01.2018
Dobrý den, děkuji za odpopvěď. To tedy znamená že jeden hulvát a pes můžou beztrestně obtěžovat desítky občanů, protože dnes to ještě vylepšili a pes začal štěkat již od půl třetí ráno.
Nebo to mám každý den volat městskou policii aby to zaregistrovala?
odpověď: Dobrý den,
bohužel, taková je situace. Jak jsem uvedl minule, pokud se nejedná o jiné protiprávní jednání, tak samotné štěkání není policií, ani správním orgánem postižitelné.
Kom.
dotaz od: Michal Skácelík    ze dne: 03.01.2018
Dobrý den chtěl bych se zeptat. Jestli je možné najet osobním autem na chodník u vchodu do domu kde bydlím pro vyložení a naložení nákladu popřípadě za jakých podmínek děkuji za odpověď
odpověď: Dobrý den,
na chodník je vozidlem zakázáno vjíždět, pokud to není povoleno dopravní značkou. Případně můžete požádat správní orgán o povolení ke zvláštnímu užívání.
Kom.
dotaz od: Tomáš    ze dne: 02.01.2018
Dobrý den,
8.12.2017 14:26 jsem našel v ulici Purkyňova upadlou RZ z automobilu. Nahlásil jsem to na 156, dispečer odpověděl, že pošle hlídku k vyzvednutí a zařadí RZ ke ztátám a nálezům. Asi za dva dny byly v ulici vývěsky od majitele RZ, tak jsem ho kontaktoval a sdělil že je u MP. Během několika hodin jsem měl odezvu od majitele, že u Vás žádná taková RZ není ani nemáte žádný záznam. Můžete se mi k tomuto prosím vyjádřit?
Za další jsem si myslel, že podle registru dohledáte majitele a nebudete takovou věc řešit přes ztáty a nálezy. Přijde mi to, jako by se na to dispečer \"vyfláknul\".
odpověď: Dobrý den,
v prvé řadě je třeba upozornit, že tísňovou linku 156 lze použít pouze k oznámení ohrožení života, zdraví, majetku a veřejného pořádku. Cokoliv jiného je dle zákona zneužití tísňové linky. Zadruhé dle občanského zákoníku je povinen nalezenou věc odevzdat majiteli nálezce a pokud toho není schopen, odevzdá ji na ztráty a nálezy. V prostoru budovy MP je schránka, do které se vkládají nalezené věci, včetně registračních značek. Stejným způsobem postupovala i hlídka a umístila registrační značku do tohoto boxu. Ztráty a nálezy spravuje odbor majetku a nemá s městkou policií nic společného. Hlídka byla pouze prostředníkem a řešila povinnost, kterou jste měl vy jako nálezce.
Kom.
dotaz od: Dalibor    ze dne: 02.01.2018
Dobrý den, obracím se na vás se žádostí co dělat, jedna rodina na ulici Vsadsko vlastní psa vlčáka, toho každé ráno cca o půl páte vyžene na zahradu a pes začne štěkat, jeho štěkání se rozléhá mezi paneláky na Budovatelů a vzbudí spící. Slušně jsem je upozornil aby to nedělali, pes to ještě vylepšíl a do nočního štěkání přidal vytí.Vydrží štěkat a výt i 4hodiny.
odpověď: Dobrý den,
dle rozhodnutí soudu je štěkot psa jeho přirozeným projevem. V případě, že se nejedná o týrání zvířete (hlady nebo špatnými podmínkami), nebo o úmyslné dráždění za účelem schválností, pak s danou situací bohužel nelze nic dělat a hlídka událost jen zaeviduje. Jednou z mála možností je řešit záležitost občansko-právní cestou prostřednictvím soudu.
Kom.
dotaz od: Magdaléna Prusková    ze dne: 28.12.2017
Dobrý den,
začátkem prosince jsem zde psala dotaz ohledně občanů, kteří se opakovaně pohybují ráno za tmy na krajnici hlavní silnice na předmostí bez reflexních prvků a hrozí, že budou sraženi. Na můj příspěvek nebylo reagováno a dokonce byl smazán !!!??? Proč? Nic závadného v něm nebylo!!
Bude se toto řešit?
Děkuji Ing. Magdaléna Prusková
odpověď: Dobrý den,
Váš příspěvek ze dne 13.12.2017 nebyl smazán. Nebyl ani zveřejněn. Poukazujete v něm na osoby jiné barvy pleti, které se pohybují po sedmé hodině ráno po krajnici a Vy jezdíte rychle a mohla byste je srazit. Na nic se neptáte, nic nepožadujete. Váš poznatek jsme vzali na vědomí. Pokud jste svědkem protiprávního jednání, volejte aktuálně na linku 581 268 417 a v případě ohrožení života, zdraví, majetku nebo veřejného pořádku na linku 156 nebo 158.
S pozdravem.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 17.12.2017
Dobrý den, prosím o radu. Soused přes cestu má na zahradě stromy. Listí ze stromů se dostává až k nám před dům, kde ucpává, nejen nám, ale i ostatním sousedům kanálky před domem. Můžu požádat majitele stromů aby si toto listí odklidil když mi to nafouká před dům? Má povinnost si listí uklidit?
odpověď: Dobrý den,
pokud plody, listí a větve spadnou na Váš pozemek, stáváte se majitelem vy (tudíž i úklid by šel na Vaši stranu). Výjimku tvoří veřejný pozemek, kdy je majitelem (plodů, listí atd.) stále majitel pozemku, ze kterého toto listí spadlo. Viz. § 1016 Občanského zákoníku.
Kom.
dotaz od: Karel Libušek    ze dne: 16.12.2017
Dobrý den, prosím, je možno zazimovat, tedy dlouhodobě zaparkovat přívěsný karavan na místech, kde parkují osobní automobily? Jako příklad uvádím zaparkovaný karavan na Nábřeží Beneše v Přerově.
odpověď: Dobrý den,
ano, karavan lze zaparkovat na parkovišti.
Kom.
dotaz od: Verča    ze dne: 14.12.2017
Dobrý den,prosím Vás, dnes a denně řešíme neoprávněné parkování u školní jídelny, na Trávníku. Vjezd z ulice Kozlovská,naproti hospody Kotelna.Je tam značení zákaz vjezdu s výjimkou obsluhy. Naše zaměstnankyně jsou brané jako obsluha, na které se výjimka vztahuje. V mnoha případech nemají kde zaparkovat, protože tam parkují cizí. Nechala jsem jim vytisknout cedulky, s označením Zaměstnanec školní jídelny, aby byli k rozlišení od cizích parkujicích . Když mi pracovní povinnosti dovolí, občas hlídám a upozorňují na značení, ale většinou se setkávám s nadávkami a výhrůžkami. Je to velmi problematické pro naše dodavatele a odběratele. Nemůžou najíždět k rampě, k naložení a vyložení zboží. Obědy i vyvážíme. Znepříjemňuje nám to naše pracovní podmínky. Nejvíc mě zaráží fakt, že jsou to převážně rodiče naší dětských strávníků, pro které vaříme obědy. A samozřejmě i lidé, kteří jdou do města. Asi by se rodičům nelíbilo,kdybychom obědy neuvařili včas, z důvodu blokování příjezdové cesty. Prosím Vás, bylo by možné tuhle situaci řešit. Moc děkuji
odpověď: Dobrý den,
v prvé řadě je třeba upozornit, že vaše zaměstnankyně nejsou a nemohou být brány jako dopravní obsluha a samotné se tak dopouští přestupkového jednání. Dopravní obsluhou se rozumí vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidič, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značnou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.
Vaše zaměstnankyně by tak byly dopravní obsluhou, pokud by jezdily služebními vozy.
V rámci plnění jiných úkolů můžeme zahrnout danou lokalitu do namátkových kontrol a budeme řešit všechna vozidla zde parkující, nicméně pokud budete svědkyní protiprávního jednání, volejte na naši stálou službu 581 268 417 a v případě tísně na linku 156.
Kom.
dotaz od: Josef dvorak    ze dne: 09.12.2017
Stoji vam na budovatelu 2 auto na pre hodu
odpověď: Dobrý den,
naše služební auta tam určitě nestojí. Pokud hlásíte přestupkové jednání, volejte na linku 581 268 417.
Kom.