Zde můžete zadat dotaz na strážníkaVaše jméno
Dotaz
 

Opište 4-místný kód z obrázku.

obrázek

 

odpovědi:

Přejít na stránku:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

Jste na stránce: 1

dotaz od: Věra Skařupová    ze dne: 05.12.2017
Dobrý den, asi před pěti minutami byl u mne v domě na Budovatelů muž, který pracuje pro Comfort Energy-obchází jednotlivé byty, žádá vyúčtování za energie......zkrátka, podomní prodej
odpověď: Dobrý den,
toto nebude vhodná forma žádosti o zákrok. Doporučuji příště volat aktuálně na naši stálou službu 581 268 417 nebo tísňový 156.
Kom.
dotaz od: Pavel    ze dne: 27.11.2017
V restauraci,kde je na dveřích cedule Zákaz kouření je povoleno kouřit elektronické cigarety?
odpověď: Dobrý den,
ano na elektronické cigarety se to nevztahuje.
Kom.
dotaz od: IVONA    ze dne: 19.11.2017
Dobrý den,

neustále nám parkují auta naproti výjezdu z garáže, tak bychom si chtěli vyřídit žlutou čáru, poradíte kde je to možné domluvit?

Děkuji předem
odpověď: Dobrý den,
obraťte se na Oddělení dopravně správních agend MMPr na nám TGM 16 (Emos).
Kom.
dotaz od: Smik    ze dne: 12.11.2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, a nebo nahlásit osobu, která chodí po bytech na Jasínkové ulici a přepisuje energie.Stalo se to mé mámě, která je v důchodu a i když to denně vidí v TV, tak si stejně do bytu vpustí \\\"podvodníka\\\". Já pak musím přijet z Ol a nastalou situaci řešit. S pánem jsem po telefonu mluvila den, po této situaci, kdy se máma nechala napálit a bylo mi řečeno, že by mi mohl také telefon zavěsit. Pán pracuje pro firmu- COMFORT ENERGY, ale jméno a telefon zde na něj zřejmě zveřejnit nemůžu. A také nechci, aby se to opakovalo i jiným důvěřivým \\\"důchodcům\\\" , tak co mám udělat?
odpověď: Dobrý den,
strážníci mohou v tomto případě zakročit jen v době, kdy se tam dané osoby pohybují a tyto služby nabízejí. Snažíme se o těchto problémech informovat veřejnost. Budeme opět muset obnovit informační kampaň s cílem občany varovat a poučit o tom, aby si nevpouštěli do domovů cizí osoby a volali na naši stálou službu.
Kom.
dotaz od: Společenství vlastníků     ze dne: 07.11.2017
Dobrý den, již asi 4 měsíce je na veřejném parkovišti ve vnitrobloku ulice Jana Jiskry z Brandýsa zaparkované nepojízdné auto - 2M5 5892 Felicie combi - vínové barvy. Majitelé mají za oknem ceduli "porucha". Majitelé s autem nic nedělají. Je zákonné stát na veřejném parkovišti a blokovat parkovací místo zjevně nepojízdným automobilem?
Za odpověď předem děkuji
odpověď: Dobrý den,
pokud vozidlo neporušuje zákon (povinné ručení, technická prohlídka atd.), pak může stát na veřejné komunikaci či parkovišti. Nicméně prověříme situaci a pokusíme se najít řešení.
Kom.
dotaz od: Hloušková Marie    ze dne: 02.11.2017
Dobrý den,
chtěla bych prosím nahlásit tuto skutečnost. V ulici Dluhonská, u vjezdu do areálu Přerovská stavební, stojí už týden odstavené auto s polskou SPZ, auto je najeté a napasované až do plotu mimo vozovku.
Bydlíme hned naproti.
Marie Hloušková
Dluhonská 91, Přerov
marie.hl@seznam.cz
Děkuji.
odpověď: Dobrý den,
vozidlo řešíme.V současnosti zjišťujeme možnosti.
Kom.
dotaz od: Petra    ze dne: 31.10.2017
Bylo by možné zkontrolovat vozidlo značky 4T40861
řidič tohoto vozidla používá přenosnou kartu pro Invalidy pouze když není na Předmostí v ulici Pod Skalkou kde zaparkovat děkuji :)
odpověď: Dobrý den,
průkaz ZTP není vázaný na žádné konkrétní vozidlo, tudíž ho za splnění zákonných podmínek může používat daná osoba s jakýmkoliv vozidlem.
Kom.
dotaz od: Petr Zatloukal     ze dne: 23.10.2017
Dobrý den,
Dnes jsme do poštovní schránky obdrželi Upozornění občanům.
Prosím o radu, jak naložit s odpadovou nádobou, když nejsem majitelem předzahrádky, ani nemáme vjezd do dvora, pouze osobní vchod s několika schody, tedy dosti významným převýšením. Pokud bychom uvažovali o umístění na dvoře, museli bychom nádobu přenést přes obytné prostory, což není ani fyzicky možné.
Předem děkuji za radu, opravdu neradi bychom se vystavili sankci 10.000 korun.
S pozdravem,
Petr Zatloukal
odpověď: Dobrý den,

na základě opakovaných stížností jsme přistoupili k informační kampani, která občanům připomíná povinnost schovávat odpadovou nádobu z chodníku a pozemní komunikace. Tato povinnost je stanovena v OZV. Nechceme přejít hned k represi, nicméně dlouhodobě odstavené popelnice na veřejném prostranství velmi ztěžují pohyb chodcům a zabírají parkovací místa.
Kom.
dotaz od: Lenka Kalábová    ze dne: 12.10.2017
Dobrý den je možné někde na internetu se podívat na kamerové záběry z Přerova konkrétně z ulice HUSOVA a ŠKODOVA, konkrétně ze dne 10.10.2017 v časovém rozsahu od 9.30hod. do 10.00 hod.
Děkuji za informaci Kalábová
odpověď: Dobrý den,
ke kamerovým záznamům má přístup pouze oprávněná osoba. V případě protiprávního jednání si vyžádá záznam správní orgán, případně orgán činný v trestním řízení či jiný oprávněný subjekt.
Kom.
dotaz od: Libor Chmelař     ze dne: 09.10.2017
Dobrý den.
Bydlím na ul.Dr.Skaláka a vozím syny do školky na ul. Jasínkova. Mohu když odbočím z Palackého na Komenského "abych nemusel objíždět celé město" využít Wurmovu ulici" i když je určená teď pro průjezd sanitek " ke zkratce a dále do Sušilovy ul.,když má syn ZTP/P průkaz a já na něj parkovačku průkaz ... ? Nebo i tak to musím celé objet,jako ostatní ? .Pač jsem si všiml,že už se tam nesmí .A jediná destinace,jak se dostat tam ,je kolem hradeb a ul.Kozlovskou,ráno totál. ucpanou .Děkuji pan Libor Chmelař.
odpověď: Dobrý den,

v ulici Wurmova je bohužel zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou "Mimo bus a IZS". Ačkoliv mají držitelé ZTP karet určité výhody a výjimky, nevztahuje se to na tuto situaci (viz níže.)
§67 zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
(5) V jednotlivých případech a je-li to naléhavě nutné, nemusí po dobu nezbytně potřebnou řidiči motorového vozidla označeného parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením a lékaři konající návštěvní službu podle odstavce 1, dodržovat zákaz stání a zákaz stání vyplývající z dopravní značky „zákaz stání“; přitom nesmí být ohrožena bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích.

(6) V jednotlivých případech a je-li to naléhavě nutné, mohou vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením vjíždět i tam, kde je značka „Zákaz vjezdu“ omezena dodatkovými tabulkami „JEN ZÁSOBOVÁNÍ“, „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“, „JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA“ a „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHU“.

(7) V jednotlivých případech a je-li to naléhavě nutné, mohou vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením vjíždět i do oblasti označené dopravní značkou „Pěší zóna“.

Budete bohužel muset po dobu uzavírek zvolit jinou trasu.
Kom.
dotaz od: Oldřich    ze dne: 08.10.2017
Dobry den.
Díky za slušnou a korektní diskuzi k tomuto problému ZTP.. Některých omezených jedinců je lépe si ani nevšimat a ignorovat. .Prosim o jasnou a stručnou odpověď. Pojedu na Žerotínovo, mam ZTP dvě mista vyhrazena obsazena. Auto postavim vedle do chlívku. Musím si koupit parkovací lístek ? Ano, Ne. Vždyť je to přeci i EU bráno, jako parkovací průkaz.
odpověď: Dobrý den,

pokud jste držitelem ZTP, můžete parkovat na vyhrazeném parkovišti pro osoby tělesně postižené (parkoviště se symbolem vozíčkáře). Pokud parkujete na placeném parkovišti musíte v Přerově zaplatit klasický parkovací lístek. V minulosti byla v nařízení Rady obce výjimka pro držitelé ZTP, kteří mohli v případě potřeby parkovat na placených parkovištích parkovat 2 hodiny zdarma, nicméně tato výjimka byla z NO před několika lety odstraněna. V každém městě to může být jinak, jelikož způsob placeného parkování řeší každá rada města v přenesené působnosti Nařízením obce.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 02.10.2017
Dobrý den,
je možné si v Přerově zaplatit parkovací stání - Reserve před domem? Na koho se obrátit a nevíte jaký je roční poplatek? Děkuji.
odpověď: Dobrý den,

obraťte se na Magistrát města Přerova Oddělení dopravně správních agend. Toto oddělení vyřizuje žádosti na vyhrazené parkoviště. Cena se liší podle místa, kde ve městě má být toto parkovací místo umístěno.
Kom.
dotaz od: Lukáš Zavadil    ze dne: 15.09.2017
Dobrý den, v jaké sekci najdu informace o nejbližším výběrovém řízení ?
odpověď: Dobrý den,
výběrové řízení se skládá ze čtyř kol.
1. fyzické testy (kliky, celomotorický test, běh na 1000m a člunkový běh)
2. pohovor
3. psychotesty
4. zdravotní testy ve Vojenské nemocnici

Kom.
dotaz od: příznivci HC ZUBR Přerov    ze dne: 15.09.2017
Dobrý den pane veliteli, musím Vás pochválit za vzetí rozumu do hrsti když jste nechali nejdříve odejít z MEO areny domácí diváky a až poté jste nechali odejít příznivce hostujícího celku. Jen tak dále. Mějte pěkný den
odpověď: Dobrý den,
každé bezpečnostní opatření je jiné a záleží na aktuální situaci. Každopádně se domníváme, že pár metrů chůze navíc za cenu sníženého rizika stojí.
Kom.
dotaz od: Lukáš Kilkovský    ze dne: 12.09.2017
Dobrý den,býdlíme na Velké Dlážce a každý školní den dopravujeme našeho postiženého syna autem do speciální školy v jiném městě.Pro nakládání a vystupování využíváme vyhrazené stání pro postižené opatřené dodatkovou tabulkou s registrační značkou našeho vozu.Na druhé straně parkoviště je po celé délce vodorovné dopravní značení\\\"zákaz zastavení\\\".Bohužel velmi často se já i moje žena,která ve většině případů syna do školy zaváží, setkáváme s nedodržováním tohoto zákazu ze strany zákazníků nedaleké prodejny.Když jsem dnes jednoho z nich slušně upozornil,že stojí kde nemá a blokuje mou ženu,která potřebovala vycouvat,vyslechl jsem si krásnou sbírku vulgárních nadávek.Před osmiletou dcerou ,kterou odvádím do nedaleké školy.Prostě ráno jak se patří. Vím a chápu,zě strážníci nemohou stát všude,ale chtěl bych požádat o častější preventivní kontroly tohoto parkoviště vašimi strážníky. Děkuji za vstřícnost.
odpověď: Dobrý den,
v lokalitě budeme provádět častější kontroly, nicméně pokud budete svědkem protiprávního jednání, volejte na naši stálou službu.
Kom.
dotaz od: Eva     ze dne: 02.09.2017
Dobrý den, včera jsem se setkala s nepříjemným obtěžováním výrostka u dětského hřiště za Priorem, nešlo o Roma. Obklopen bandou dalších "dítek" mě slovně napadl, cosi zařval u mého obličeje,
velmi nepříjemně se přiblížil, měla jsem obavy z útoku či okradení. Jako seniorka bych se těžko bránila. V Olomouci, kde bydlím, jsem se nikdy s ničím takovým nesetkala! Bohužel jsem nucena kvůli pracovním povinnostem tudy chodit pravidelně, MHD jezdí sporadicky. Jak jsou podobná místa - třeba právě u tohoto hřiště - kontrolována či sledovaná např. kamerovým systémem? Pomůže nějak osobní alarm nebo doporučujete zakoupit třeba pepřový sprej? Děkuji za odpověď.
odpověď: Dobrý den,
na trhu je větší množství osobních obranných prostředků. V rámci zákonných mezí je mohou používat všichni občané.
Co se týká kamerového systému, lze jen říct, že v dané lokalitě není žádná kamera umístěna. Případné nové kamerové body jsou postupně typovány a v případě finančních prostředků jsou osazovány kamerami. V případě, že se budete cítit ohrožená, nebo budete svědkem protiprávního jednání, volejte aktuálně na linku 156 nebo 158.
Kom.
dotaz od: Pavel Herzog    ze dne: 30.08.2017
Dobrý den,dnes byla vaše jednotka u zásahu v Předmostí u ubytovny.Chtěl jsem Vás poprosit zda by šlo sem ve večerních hodinách jezdit častěji.to co zde vaši chlapci řešili je tady obden a k tomu ještě matka z ubytovny ,která nechá do nočních hodin lítat po venku nahaté děti ,které nechá klidně hrát si u cesty z Čekyně kde je dost provoz a pije si u pekárny kafe.máme strach i o zaparkované automobily. nebo zda můžete řešit tyto problémy přímo s majitelem ubytovny. Byla to zde klidná část Předmostí než zde ta ubytovna byla.díky...nemáme se zde v Předmostí na koho obrátit jenž by tento problém mohl řešit.
odpověď: Dobrý den,
snažíme se reagovat na vzniklou situaci a k ubytovnám a jiným sociálně vyloučeným místům směřujeme hlídky. Váš podnět bereme v potaz.
Kom.
dotaz od: laďka    ze dne: 28.08.2017
Dobrý den, chci-li parkovat v Přerově Pá,(celý den) So, Ne, stačí když zaplatím v Pá v 5.00 hod. parkovné 140,- Kč a vyjede mi lístek na poplatnou dobu, tj. 14 hod.?
Děkuji
odpověď: Dobrý den,
veškeré instrukce jsou na parkovacím automatu. Městská policie není správcem parkovišť ani parkovacích automatů. Tím jsou Technické služby města Přerova. Předpokládám, že musíte navolit celodenní parkování (za 100 Kč).
Kom.
dotaz od: Lukas    ze dne: 19.08.2017
Dobry den mam takovy problem vcera sem v jel na vlakovy prejezd blikala bila a jak sem uz byl v kolejisti tak zacla blikat cervena. Jaky postih muzu za to mit . dekuji za odpoved
odpověď: Dobrý den,
vzhledem k tomu, že jste přes světla neprojel na červenou, můžete jízdu dokončit. Je to obdobné, jako když se Vám rozsvítí červený panáček a vy jste již na přechodu.
Kom.
dotaz od: Jaromír    ze dne: 09.08.2017
Zdravím, zajímalo by mě co bude se strážníkem, který zneužil výstražné modré světlo z důvodu dlouhé kolony a naboural na mostě u sokolovny.
odpověď: Dobrý den,
hlídka jela k zákroku a využila výstražné světelné a zvukové zařízení. Dopravní nehodu šetřila Policie ČR a o škodě bude jednat škodní komise města. Jedná se o dopravní nehodu jako každou jinou.
Kom.