Zde můžete zadat dotaz na strážníkaVaše jméno
Dotaz
 

Opište 4-místný kód z obrázku.

obrázek

 

odpovědi:

Přejít na stránku:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78

Jste na stránce: 1

dotaz od: L.    ze dne: 20.04.2018
Dobrý den,
prosím Vás,stále se setkávám(e) se sousedem na Kozlovské ulici, kde je za barákem u rybníka ,,dětské hriště'', kdy jeden radši nejmenovaný člověk, hází ,,petardy'' na psy. Obtěžuje svým ,,hulákáním'' po lidech své okolí i člověka, co mu bezdůvodně nadává, že svého psa venčí za již zmiňovaným barákem. Je to velice silně konfliktní starý člověk. Cedule zákaz vstupu se psy je u dětského hřiště a on si stále ,,přivlastňuje'' celý pozemek za barákem celé Kozlovské ulici, kdy huláká po lidech, že se psi tam nemají co dělat. Svadí na pejskaře, co výkaly sbírají, že je nesbírají apod. Už toho mám dost toho obtěžování. Nemluvím o tom, že mám lovecké plemeno a bylo mi zakázáno cvičit u baráku svého psa, že to není žádné cvičiště, nýbrž celý pozemek určen pro děti. Nemluvím o tom, že máme doma dítě, ale už přesto, že pán je tak agresivní, se i proto neopovažujeme vstoupit na pozemek, co je určený jenom pro děti, aby si opět něco na lidi co mají v bytech psy nevymyslel. Co v takovém případě nebo popřípadě jak se takovému člověku, co má v hlavě ,,slámu'' bránit? Popřípadě, co za barákem na Kozlovské je pro děti a zbytek lidí může venčit psy aniž by si museli všímat tohoto konfliktního starýho chlapa? Děkuji.
odpověď: Dobrý den,
kdykoliv jste svědkem protiprávního jednání, volejte na naši stálou službu na linku 156.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 18.04.2018
Dobrý den. Měl bych otázku. Po práci jsem šel s kamarádem na pivo na zahrádku jedné z restaurací ve městě. Obsluha nám ne moc slušné řekla, že se máme přesunout dovnitř restaurace, protože nekouříme a že zahrádka je pouze pro kuřáky, aby nemuseli chodit pořád kouřit ven. Chci se zeptat smí mě obsluha poslat dovnitř i když mi kuřáci nevadí? A jak se můžeme bránit jako nekuřáci? Děkuji za odpověď.
odpověď: Dobrý den,
žádný zákon Vám nezakazuje sedět na zahrádce, nicméně jak je podnik nastaven záleží na jeho provozovateli. Pokud se Vám jednání obsluhy nelíbí, obraťte se na provozovatele, nebo běžte do jiného podniku.
Kom.
dotaz od: Franta    ze dne: 15.04.2018
Dobrý den, mám dotaz, týká se slepé ulice u Přerovanky. Přesto, že tam není žádná cedule se zákazem, ani žlutá čára, tam v tom místě dva strážníci dusili jednoho řidiče, který tam parkoval. Za co?
odpověď: Dobrý den,
celé centrum je v zóně s dopravním omezením - dopravní značka IZ 8a na všech příjezdech do centra. V této zóně je zakázáno stát mimo parkoviště, jízda vozidlem nad 3,5t a je omezena rychlost na 30 km/h. Tato zóna je ukončena až dopravní značkou IZ 8b - Konec zóny s dopravním omezením.
Kom.
dotaz od: Jirka    ze dne: 13.04.2018
Dobrý den,
chtěl bych zde poděkovat Městské policii Přerov za to, že vůbec existují a dělají svou práci. Když tady vidím komentáře nejrůznějších hlupáků, kteří si jsou schopni zde stěžovat na úplně všechno, co viděli nebo i neviděli, tak máte můj obdiv, že s tou prací neseknete. Zvlášť se mi hnusí lidé, kteří si stěžují na to, že viděli policejní auto odbočit nebo stát někde, kde nemělo.
Myslím, že tihle lidé by se nad sebou měli zamyslet a uvědomit si, že být policistou, znamená potýkat s různými zloději, bezdomovci, feťáky apod., a že tihle stěžovatelé by sami neměli žaludek a ani koule na to proti téhle spodině zasáhnout. Místo toho se anonymně schovávají na Online poradně a nadávají na policii nebo si stěžují na malichernosti.
Vážím si práce policistů a jsem rád, že tady jsou. Kdyby tu nebyli, tak do týdne jsme všichni mrtví. Protože nějakýmu feťákovi bude jedno, že si na něho někde stěžujete, ten prostě půjde a vrazí vám nůž mezi oči!
odpověď: Dobrý den,
děkujeme za podporu, ceníme si toho.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 13.04.2018
Zdravím,do kruhu se dostaneme v případě odmítnutí přijmout zodpovědnost za odvedenou práci a někdy i pochybení strážníků MP Přerov.Doporučuji odchod z řad MP,Vaší odpovědí jste Hrubě! znevážil práci všech strážníků MP v republice.Pokud pojede autohlídka ke rvačce,ležící osobě,zraněné osobě ano pak je počínání uvedené paní Katkou v pořádku,zbytek je zneužití VRZ,nezávislá konzultace s řidičem příslušníkem PČR,jezdící autohlídku a LTV 158,a zaměstnance MÚ odbor dopravy,přeji hezký den.
odpověď: Dobrý den, děkuji za doporučení k odchodu, ale bohužel se jím nebudu řídit. Závěrem této debaty, k níž tato platforma neslouží, pro Vás dám citaci zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích: § 41 odst.1) - Řidič vozidla, který při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností užívá zvláštního výstražného světla modré barvy, případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení (dále jen "vozidlo s právem přednosti v jízdě" není povinen dodržovat .....

Jak sám jistě vidíte, je zde psáno "při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností". Jak je psáno v komentáři: Řidičům vozidel s právem přednostní jízdy určených k plnění úkolů, při nichž hraje stěžejní roli faktor času, je nezbytné dát v silničním provozu určitou prioritu tím,že při zachování potřebné opatrnosti, aby neohrozili bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, nemusí dodržovat taxativně vymezená ustanovení zákona o silničním provozu.
Jak jsem uvedl k původnímu dotazu: Hlídka vyjížděla k oznámení o porouchaném kamionu, který blokuje jednu z páteřních komunikací ve městě, čím blokuje dopravu. bylo tedy nutné v co nejkratší době provoz usměrnit a obnovit a zajistit odtažení porouchaného vozidla. Ani napotřetí jsme nevyhodnotili použití "majáku" jako neoprávněné a nic na tom nemění údajné vyjádření pracovníka městského úřadu (myšleno pravděpodobně magistrátu) či příslušníka policie. Ostatně, předpokládám, že pokud pojede např. hlídka dopravní policie k dopravní nehodě, nebudete trvat na tom, aby jela oklikou.
K dané události se již nebudu vyjadřovat. Pokud budete mít konkrétní dotaz k jiné záležitosti, rád Vám opět odpovím.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 12.04.2018
Děkuji za odpověď,která je pro Vás omluvenkou za zneužití VRZ hlídkou MP, NE!Bylo to zneužití VRZ, hlídka měla použít jinou trasu,jedná se o běžnou praxi autohlídek MP,stále to není relevantní?Na Vašem místě bych byl hodně opatrný co se týče pojmu "relevantní",lidé ve městě si všímají a VIDÍ!Koledujete si tak akorát o to,aby to občané města Přerova začali zveřejňovat, a pak máte "útrum všichni".A co se týká vyloučených lokalit,stále tam hlídky nejsou vidět,děkuji.
odpověď: Dobrý den,
opět s Vámi nesouhlasím, ale to bychom se dostali do kruhu. Přeji hezký den.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 11.04.2018
Dobrý den,podpořil bych paní Katku v otázce zneužití VRZ služebním vozidlem MP Přerov.Argument,který vedení MP použilo pouze zakrývá věc,která je v tomto městě běžná,nejedná se o ojedinělý případ,ale pravidelnou praxi.Šlo o krajní nouzi v případě \"porouchaného kamionu\"?nešlo,autohlídka měla zvolit jiný směr jízdy,a pokud to bylo nutné,kde jsou hlídky když je Přerov velmi složitě průjezdný v době dopravní špičky? Nemluvím o první větě zákona o Obecní Policii,kde stojí (zkráceně-dohlíží na záležitosti veřejného pořádku),v ulicích Škodova,Husova,Kojetínská jsem hlídku MP hodně dlouho neviděl.Zamyslete se nad sebou,takový \"Texas Rangers\" nejste,
odpověď: Dobrý den,
zákon nikde nestanoví použití majáku v "krajní nouzi", netuším, kde jste tento argument četl. Řidič vozidla s právem přednosti je zodpovědný za použití majáku. V uvedeném případě bylo majáku využito oprávněně. Váš subjektivní pocit, zda mohla hlídka volit jinou cestu, aby se bezpečně a rychle dostala na místo události není v tuto chvíli relevantní.
Pokud máte jiné konkrétní případy (nikoliv jen prázdná slova o pravidelné praxi), pak Vám na ně rád odpovím.
Co se týká působení v sociálně vyloučené lokalitě, pak zde můžete naše hlídky potkat pravidelně a to i psovody se psem.
Uvědomujeme si, že "Texas Rangers" nejsme, a to z několika důvodů. Nejsme v Texasu, rangers nemají v našem právním systému žádné postavení a nevíme co na to Chuck Norris.
Kom.
dotaz od: Tomáš    ze dne: 10.04.2018
Dobrý den, z Kosmákovy ulice ve vjezdu do dvorního traktu domů v Kozlovske ulici ( jak je sluzebna MProfis) stojí již delší dobu odstavené auto Fiat Multipla, s papírovou cedulkou nepojízdné, vykazující známky vraku, jak dlouho tam ještě bude blokovat silnici?
odpověď: Dobrý den,
kontaktovali jsme provozovatelku a ta přislíbila vozidlo odtáhnout. Pokud tak neučiní, bude vozidlo odtaženo na její náklady.
Kom.
dotaz od: Jirka    ze dne: 09.04.2018
Dobrý den, provádíte, případně plánujete
forenzní značení jízdních kol za pomocí syntetické dna
Děkuji
odpověď: Dobrý den,
v současnosti toto značení neprovádíme. Svůj význam to bude mít až po zřízení celorepublikové databáze.
Kom.
dotaz od: Markéta    ze dne: 08.04.2018
Dobrý den, chtěla bych požádat o častější kontroly na dětských hřištích v Michalově, zejména o víkendu. Dnes jsem byla již po několikáté svědkem toho, jak majitelé psů uvazují psy na dětská hřiště a vstupují s nimi do okolí herních prvků. Psi samozřejmě u herních prvků kálejí a močí. Nehledě na to, že některé děti se psů prostě bojí. Hřiště jsou určená pro děti a ne pro psy. Opravdu nechci, aby mé malé děti sahaly na na pomočená místa. Myslím si, že v parku je dost dalších míst, kam majitelé psů se svými čtyřnohými miláčky mohou jít. Po mém slušném upozornění, že psi na dětském hřišti nemají co dělat, jsem se dočkala pouze arogantního chování a nadávek. Děkuji předem za podniknuté kroky.
odpověď: Dobrý den,

vzhledem k počasí začíná být park Michalov opět centrem vycházek občanů a proto zde budeme provádět častější kontroly i se zaměřením na psi.
Kom.
dotaz od: Katka    ze dne: 03.04.2018
Dobrý den,dnes 12.58 v Přerově na ulici Komenského odbočovolalo auto městské policie doleva na ulici Havlíčkova. Jelikož je tam dvojitá plná čára,tak použili pouze na odbočení výstražné světla! Jinak po celou dobu před odbočením a po , výstražné světla zapnuté neměli. Kdyby jeli k případu,tak výstražné světla mají zapnuté po celou dobu. Všichni mají dodržovat silniční předpisy! A opět si městská policie v Přerově dělá svoje pravidla!
odpověď: Dobrý den,
motohlídka se přesouvala do ulice Tovární, kde blokoval dopravu porouchaný kamion a bylo třeba zajistit průjezdnost. Cesta Havlíčkovou ulicí byla nejrychlejší. Není třeba mít po celou dobu zapnutý maják, pokud jedou k případu, jak uvádíte. Motohlídka vyhodnotila, že není potřeba mít maják zapnutý, aby se dostala rychle a bezpečně na místo události a maják použila jen v případě, kdy musela porušit pravidla silničního provozu (např. při odbočení do ulice Havlíčkova). Můžete si být jistá, že strážníci se řídí stejnými pravidly silničního provozu jako vy.
Kom.
dotaz od: Ivana    ze dne: 25.03.2018
Dobrý den.
Není to poprvé, co sem píší stížnost na nezabezpečené psy v ul. Interbrigadistů v Přerově. Nebylo by na škodu, kdyby se ve zmiňované lokalitě objevila nějaká \"síla uniformy\", alespoň takříkajíc čas od času, když už ne pravidelně a napomohla tak \"morálnímu vyzrání\"nemorálních pejskařů. To, že strážníci občas projeli autem asi moc pořádku nepřidá. Odpověď, že nemohou být všude pokládám za nedostačující, zatím co tu bydlím, tak jsem žádné pochůzky MP neviděla, to ani v centru města, ani v jiných
lokalitách. Tedy pouze \"pojížďky\", zřídka. Vysvětlete mi, proč v jiných městech dělají strážníci pochůzky a v Přerově ne. Kdo tedy v Přerově chrání zákon a pořádek, když policie asi nemá čas, nebo lidi, nebo má jiné důvody ? 236 řešení těchto případů by se dalo nasbírat během jednoho týdne ve zmiňované ulici a pro Vás je to argument na celý rok a celé město ? Když od obyvatelů jiných měst slyším, že Přerov je špinavé město, tak se nedivím, ale já osobně se stydím za to, kde žiji. Takže bych přispěla svým názorem k jisté polemice zde v jednom článku o nezájmu policie, bohužel si též musím myslet, že policie je velice shovívavá nebo benevolentní chcete-li. Nebo se čeká, až dojde zase k nějaké tragédii ?
S pozdravem Ivana.
odpověď: Dobrý den,
jen těžko lze polemizovat s Vaším subjektivním pocitem, že Přerov nemá pěší hlídky strážníků. K nám se naopak dostávají opačné informace, a to, že pokud jsou někde vidět pěší hlídky, tak jsou to právě naši strážníci.
Jste-li svědkem protiprávního jednání, zavolejte na naši stálou službu a na místo vyjede hlídka. Úzká spolupráce s veřejností je v tomto případě nezbytná, jelikož i když to nechcete slyšet, jsou personální možnosti MP Přerov omezené a obdobný požadavek na pravidelnou kontrolu nějaké lokality přichází z mnoha míst a hlídky jsou směřovány do různých částí města, dle aktuální potřeby a příslušných úkolů.
Kom.
dotaz od: René    ze dne: 13.03.2018
Dobrý den zakoupil jsem si nové kolo a chci se zeptat zdali ještě vedete evidenci kol pro případ krádeže . Díky
odpověď: Dobrý den,
v současnosti tuto službu nevedeme. Průběžně se jedná o celostátní databázi (která jediná má smysl).
Kom.
dotaz od: Honza    ze dne: 12.03.2018
Dobrý den, je možné přijít vyřídít přestupek na MP v úterý? Nebo musím dojít až v úřední den ve středu? děkuji za odpověd.
odpověď: Dobrý den,
můžete se dostavit i v jiný den.
Kom.
dotaz od: Jozef    ze dne: 12.03.2018
Dobry den, na ulici Seifertova naproti vyhrazenemu parkovisti stoji jiz velmi dlouhou dobu cerny vw golf bez predni i zadni SPZ. SPZ ma vytistenou na papire a danou za oknem. Chci se zeptat muze tam byt vozidlo odstavene a blokovat tak parkovaci misto? A z jakeho duvodu ma SPZ vytistenou za oknem? Dekuji.
odpověď: Dobrý den,
s provozovatelem (který má RZ v depozitu) jsme vstoupili do jednání a ten přislíbil, že vozidlo do pondělí 19.3.2018 odstraní. Pak bude provedena kontrola a případně situace dále řešena.
Kom.
dotaz od: Petra     ze dne: 28.02.2018
Dobrý den,
bydlím na ulici PFB. Chápu, že je tu problém s parkováním, ale nechápu, proč téměř denně stojí auta přímo v zatáčce na ulici Drahlovského (v obou směrech, tzn. jedno je v protisměru - je tam jednosměrka, v místě označeném žlutou barvou) a nikdy to nebylo řešeno. Je to místo, kde přechází lidé ulici. Dcera školačka tam chodí denně a jelikož je menšího vzrůstu, nemůže při přecházení vozovky vidět přes zaparkovaná auta, zda náhodou nevjíždí do ulice auto. Je to tam velmi nebezpečné. Vzhledem k tomu, že je od tohoto místa velmi blízko služebna městské policie, bylo by fajn, kdyby se na tyhle neukázněné a nebezpečné řidiče zaměřili. Aspoň co se týče této křižovatky. Dříve, než to někoho bude stát zdraví. Děkuji.
odpověď: Dobrý den,
pokud jste svědkem protiprávního jednání, volejte aktuálně na linku 581 268 417 nebo v případě tísně na linku 156. Nábř. PFB naše hlídky pravidelně kontrolují a špatně stojící vozidla řeší.
Kom.
dotaz od: Vojtěch    ze dne: 26.02.2018
Dobrý den,
řeším odcizení kola. Případ jsem předal PČR, po třiceti dnech mne potom informovali, že případ odkládají. To chápu, neočekával jsem že by hned odložili všechnu práci a šli hledat moje kolo.. Nicméně podle informačních tabulí se kolo nacházelo viditelně v oblasti monitorované městskou kamerou. Bylo by nějak možné vás navštívit a nahlédnout do záznamů této kamery? děkuji.
odpověď: Dobrý den,
vzhledem k tomu, že se kamerové záznamy zálohují maximálně třicet dní, tak tam již bohužel nebude Vaše časové období.
Kom.
dotaz od: OP    ze dne: 19.02.2018
Dobrý den,
v ulici Bratrská parkuje na stejném místě již 3 měsíce vozidlo Seat Arosa, červené barvy, RZ PRK 46 43. Toto vozidlo má vyfouklé pneumatiky a do vozidla zatéká (okna jsou namrzlá zevnitř). Mám podezření, že se jedná o vrak který zbytečně blokuje parkovací místo, vozidlo má propadlou STK. Můžete prosím požádat majitele o odstranění vraku?
děkuji
odpověď: Dobrý den,
provedli jsme kontrolu a vozidlo rozhodně nevykazuje znaky vraku, ani není evidováno jako kradené.
Kom.
dotaz od: Aleš    ze dne: 02.02.2018
Dobrý den, k mému dotazu ze 4.1.2018 ohledně zastavování před školou U Tenisu. Včera, 1.2.2018, v 6.45 tam stála 4 vozidla za sebou z toho 3 měla zapnutá výstražná světla. Můj dotaz je budete danou problematiku řešit? Individuálně, podnětem na úpravu dopravního značení, nebo podnětem na vybudování parkoviště, nebo zjednosměrněním ulice, nebo to budete tolerovat?
Děkuji
odpověď: Dobrý den,
oproti minulé odpovědi není žádná změna. Pokud tam řidiči zastaví pro vystoupení a nastoupení osob a jsou zachovány 3 metry pro jízdní pruh, pak je to v pořádku. Základem plynulé a bezpečné dopravy je vzájemná tolerance ze strany účastníků silničního provozu.
Nikdo jiný, kromě Vás, si na danou situaci nestěžuje. Pokud vnímáte, že by bylo na místě potřeba změnit dopravní značení (my to tak nevnímáme), můžete se obrátit na vlastníka komunikace, respektive na příslušné oddělení MMPr - Oddělení správy ostatního majetku a komunálních služeb.
A v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se také můžete obrátit na gestora této problematiky určeného zákonem - DI PČR. Městská policie pouze přispívá k dohledu a to v zákonem stanovených intencích.
Kom.
dotaz od: M.    ze dne: 29.01.2018
do kolika hod.vam funguje pokladna?
odpověď: Dobrý den,
na městské policii pokladna není. Musíte se obrátit na Magistrát města Přerova.
Kom.