Zde můžete zadat dotaz na strážníkaVaše jméno
Dotaz
 

Opište 4-místný kód z obrázku.

obrázek

 

odpovědi:

Přejít na stránku:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76

Jste na stránce: 1

dotaz od: Lenka Kalábová    ze dne: 12.10.2017
Dobrý den je možné někde na internetu se podívat na kamerové záběry z Přerova konkrétně z ulice HUSOVA a ŠKODOVA, konkrétně ze dne 10.10.2017 v časovém rozsahu od 9.30hod. do 10.00 hod.
Děkuji za informaci Kalábová
odpověď: Dobrý den,
ke kamerovým záznamům má přístup pouze oprávněná osoba. V případě protiprávního jednání si vyžádá záznam správní orgán, případně orgán činný v trestním řízení či jiný oprávněný subjekt.
Kom.
dotaz od: Libor Chmelař     ze dne: 09.10.2017
Dobrý den.
Bydlím na ul.Dr.Skaláka a vozím syny do školky na ul. Jasínkova. Mohu když odbočím z Palackého na Komenského "abych nemusel objíždět celé město" využít Wurmovu ulici" i když je určená teď pro průjezd sanitek " ke zkratce a dále do Sušilovy ul.,když má syn ZTP/P průkaz a já na něj parkovačku průkaz ... ? Nebo i tak to musím celé objet,jako ostatní ? .Pač jsem si všiml,že už se tam nesmí .A jediná destinace,jak se dostat tam ,je kolem hradeb a ul.Kozlovskou,ráno totál. ucpanou .Děkuji pan Libor Chmelař.
odpověď: Dobrý den,

v ulici Wurmova je bohužel zákaz vjezdu s dodatkovou tabulkou "Mimo bus a IZS". Ačkoliv mají držitelé ZTP karet určité výhody a výjimky, nevztahuje se to na tuto situaci (viz níže.)
§67 zákona 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
(5) V jednotlivých případech a je-li to naléhavě nutné, nemusí po dobu nezbytně potřebnou řidiči motorového vozidla označeného parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením a lékaři konající návštěvní službu podle odstavce 1, dodržovat zákaz stání a zákaz stání vyplývající z dopravní značky „zákaz stání“; přitom nesmí být ohrožena bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích.

(6) V jednotlivých případech a je-li to naléhavě nutné, mohou vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením vjíždět i tam, kde je značka „Zákaz vjezdu“ omezena dodatkovými tabulkami „JEN ZÁSOBOVÁNÍ“, „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“, „JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA“ a „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHU“.

(7) V jednotlivých případech a je-li to naléhavě nutné, mohou vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením vjíždět i do oblasti označené dopravní značkou „Pěší zóna“.

Budete bohužel muset po dobu uzavírek zvolit jinou trasu.
Kom.
dotaz od: Oldřich    ze dne: 08.10.2017
Dobry den.
Díky za slušnou a korektní diskuzi k tomuto problému ZTP.. Některých omezených jedinců je lépe si ani nevšimat a ignorovat. .Prosim o jasnou a stručnou odpověď. Pojedu na Žerotínovo, mam ZTP dvě mista vyhrazena obsazena. Auto postavim vedle do chlívku. Musím si koupit parkovací lístek ? Ano, Ne. Vždyť je to přeci i EU bráno, jako parkovací průkaz.
odpověď: Dobrý den,

pokud jste držitelem ZTP, můžete parkovat na vyhrazeném parkovišti pro osoby tělesně postižené (parkoviště se symbolem vozíčkáře). Pokud parkujete na placeném parkovišti musíte v Přerově zaplatit klasický parkovací lístek. V minulosti byla v nařízení Rady obce výjimka pro držitelé ZTP, kteří mohli v případě potřeby parkovat na placených parkovištích parkovat 2 hodiny zdarma, nicméně tato výjimka byla z NO před několika lety odstraněna. V každém městě to může být jinak, jelikož způsob placeného parkování řeší každá rada města v přenesené působnosti Nařízením obce.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 02.10.2017
Dobrý den,
je možné si v Přerově zaplatit parkovací stání - Reserve před domem? Na koho se obrátit a nevíte jaký je roční poplatek? Děkuji.
odpověď: Dobrý den,

obraťte se na Magistrát města Přerova Oddělení dopravně správních agend. Toto oddělení vyřizuje žádosti na vyhrazené parkoviště. Cena se liší podle místa, kde ve městě má být toto parkovací místo umístěno.
Kom.
dotaz od: Lukáš Zavadil    ze dne: 15.09.2017
Dobrý den, v jaké sekci najdu informace o nejbližším výběrovém řízení ?
odpověď: Dobrý den,
výběrové řízení se skládá ze čtyř kol.
1. fyzické testy (kliky, celomotorický test, běh na 1000m a člunkový běh)
2. pohovor
3. psychotesty
4. zdravotní testy ve Vojenské nemocnici

Kom.
dotaz od: příznivci HC ZUBR Přerov    ze dne: 15.09.2017
Dobrý den pane veliteli, musím Vás pochválit za vzetí rozumu do hrsti když jste nechali nejdříve odejít z MEO areny domácí diváky a až poté jste nechali odejít příznivce hostujícího celku. Jen tak dále. Mějte pěkný den
odpověď: Dobrý den,
každé bezpečnostní opatření je jiné a záleží na aktuální situaci. Každopádně se domníváme, že pár metrů chůze navíc za cenu sníženého rizika stojí.
Kom.
dotaz od: Lukáš Kilkovský    ze dne: 12.09.2017
Dobrý den,býdlíme na Velké Dlážce a každý školní den dopravujeme našeho postiženého syna autem do speciální školy v jiném městě.Pro nakládání a vystupování využíváme vyhrazené stání pro postižené opatřené dodatkovou tabulkou s registrační značkou našeho vozu.Na druhé straně parkoviště je po celé délce vodorovné dopravní značení\\\"zákaz zastavení\\\".Bohužel velmi často se já i moje žena,která ve většině případů syna do školy zaváží, setkáváme s nedodržováním tohoto zákazu ze strany zákazníků nedaleké prodejny.Když jsem dnes jednoho z nich slušně upozornil,že stojí kde nemá a blokuje mou ženu,která potřebovala vycouvat,vyslechl jsem si krásnou sbírku vulgárních nadávek.Před osmiletou dcerou ,kterou odvádím do nedaleké školy.Prostě ráno jak se patří. Vím a chápu,zě strážníci nemohou stát všude,ale chtěl bych požádat o častější preventivní kontroly tohoto parkoviště vašimi strážníky. Děkuji za vstřícnost.
odpověď: Dobrý den,
v lokalitě budeme provádět častější kontroly, nicméně pokud budete svědkem protiprávního jednání, volejte na naši stálou službu.
Kom.
dotaz od: Eva     ze dne: 02.09.2017
Dobrý den, včera jsem se setkala s nepříjemným obtěžováním výrostka u dětského hřiště za Priorem, nešlo o Roma. Obklopen bandou dalších "dítek" mě slovně napadl, cosi zařval u mého obličeje,
velmi nepříjemně se přiblížil, měla jsem obavy z útoku či okradení. Jako seniorka bych se těžko bránila. V Olomouci, kde bydlím, jsem se nikdy s ničím takovým nesetkala! Bohužel jsem nucena kvůli pracovním povinnostem tudy chodit pravidelně, MHD jezdí sporadicky. Jak jsou podobná místa - třeba právě u tohoto hřiště - kontrolována či sledovaná např. kamerovým systémem? Pomůže nějak osobní alarm nebo doporučujete zakoupit třeba pepřový sprej? Děkuji za odpověď.
odpověď: Dobrý den,
na trhu je větší množství osobních obranných prostředků. V rámci zákonných mezí je mohou používat všichni občané.
Co se týká kamerového systému, lze jen říct, že v dané lokalitě není žádná kamera umístěna. Případné nové kamerové body jsou postupně typovány a v případě finančních prostředků jsou osazovány kamerami. V případě, že se budete cítit ohrožená, nebo budete svědkem protiprávního jednání, volejte aktuálně na linku 156 nebo 158.
Kom.
dotaz od: Pavel Herzog    ze dne: 30.08.2017
Dobrý den,dnes byla vaše jednotka u zásahu v Předmostí u ubytovny.Chtěl jsem Vás poprosit zda by šlo sem ve večerních hodinách jezdit častěji.to co zde vaši chlapci řešili je tady obden a k tomu ještě matka z ubytovny ,která nechá do nočních hodin lítat po venku nahaté děti ,které nechá klidně hrát si u cesty z Čekyně kde je dost provoz a pije si u pekárny kafe.máme strach i o zaparkované automobily. nebo zda můžete řešit tyto problémy přímo s majitelem ubytovny. Byla to zde klidná část Předmostí než zde ta ubytovna byla.díky...nemáme se zde v Předmostí na koho obrátit jenž by tento problém mohl řešit.
odpověď: Dobrý den,
snažíme se reagovat na vzniklou situaci a k ubytovnám a jiným sociálně vyloučeným místům směřujeme hlídky. Váš podnět bereme v potaz.
Kom.
dotaz od: laďka    ze dne: 28.08.2017
Dobrý den, chci-li parkovat v Přerově Pá,(celý den) So, Ne, stačí když zaplatím v Pá v 5.00 hod. parkovné 140,- Kč a vyjede mi lístek na poplatnou dobu, tj. 14 hod.?
Děkuji
odpověď: Dobrý den,
veškeré instrukce jsou na parkovacím automatu. Městská policie není správcem parkovišť ani parkovacích automatů. Tím jsou Technické služby města Přerova. Předpokládám, že musíte navolit celodenní parkování (za 100 Kč).
Kom.
dotaz od: Lukas    ze dne: 19.08.2017
Dobry den mam takovy problem vcera sem v jel na vlakovy prejezd blikala bila a jak sem uz byl v kolejisti tak zacla blikat cervena. Jaky postih muzu za to mit . dekuji za odpoved
odpověď: Dobrý den,
vzhledem k tomu, že jste přes světla neprojel na červenou, můžete jízdu dokončit. Je to obdobné, jako když se Vám rozsvítí červený panáček a vy jste již na přechodu.
Kom.
dotaz od: Jaromír    ze dne: 09.08.2017
Zdravím, zajímalo by mě co bude se strážníkem, který zneužil výstražné modré světlo z důvodu dlouhé kolony a naboural na mostě u sokolovny.
odpověď: Dobrý den,
hlídka jela k zákroku a využila výstražné světelné a zvukové zařízení. Dopravní nehodu šetřila Policie ČR a o škodě bude jednat škodní komise města. Jedná se o dopravní nehodu jako každou jinou.
Kom.
dotaz od: Jan    ze dne: 04.08.2017
Dobrý den.

Mohu se zeptat co udělá Městská policie v Přerově proti rušení nočního klidu v místní části Přerov XIII-Penčice ? Již několik posledních víkendů počínaje pátečním večerem až do brzkého nedělního rána cca 02:00 hod. je velice hlučno v předzahrádce místní hospody v ulici Na Vrchu s několikanásobnou ozvěnou po návsi a od lesa.. V současných teplých nocích nelze spát při zavřených oknech. Může MěP nějak zasáhnout ? Já bych se neptal, ale chodím na dvanáctihodinové šichty 7 dnů v týdnu a potřebuji být fit!

S pozdravem Honza ml.

PS, Telefon nemám, neboť v naší lokalitě není signál.
odpověď: Dobrý den,
nepřijali jsme do dnešního dne žádnou stížnost na popisovanou událost. Situaci nicméně prověříme.
Kom.
dotaz od: Radomír Pavlík    ze dne: 18.07.2017
dobrý den, včera mojí sestře na ulici Budovatelů 7 uletěl vzácný papoušek Ara Ararauna a do teď se nevrátil. Volal jsem do ornitologické stanice, ale tam mě odkázali na městskou policii, že s odchytem papoušků máte větší zkušenosti. Jak mám postupovat? mám ho zkusit odchytit na vlastní pěst a nebo mi nějaký vás odborník pomůže nebo poradí? sestra už je opravdu smutná a zoufalá. děkuju za pomoc
odpověď: Dobrý den,
Městská policie Přerov se odchytem ptáků bohužel nezabývá, ani na to nemá vybavení. Můžete zkusit nějakou specializovanou firmu, útulek či požádat o pomoc a radu některou zoologickou zahradu.
Kom.
dotaz od: Lucie    ze dne: 13.07.2017
Dobrý den, ráda bych se zeptala z jakého důvodu strážnící odchyceného psa odvezou do útulku, když městská policie vlastvní čipovací zařízení a tím můžou majitele kontaktovat. Není pro toho psa lepší dostat se k majiteli co nejdříve? Z jakého důvodu teda ty čipovačky mají? Naposledy mi strážníci odvezli psa do útulku,kde byl přes noc. Dostala jsem pokutu od policie a poplatek od útulku za odchyt a nocování. To není pomáhat a chránit ale nic nedělat a natahovat ruku
odpověď: Dobrý den,
Městská policie Přerov psi neodchytává a neodváží do útulku. To dělá odchytová služba. Pokud strážníci zjistí číslo čipu a čip je zaregistrován, snažíme se majitele kontaktovat. Pokud se to nepovede (nebo není pes registrován), umístí se do útulku. V prvé řadě je však povinnost majitele si psa zabezpečit. Je s podivem stěžovat si, že nebyl pes zdarma odchycen a zdarma odvezen majiteli až domů, bez sebereflexe na vlastní odpovědnost. Nicméně stále platí, že se strážníci snaží nalézt majitele a zařídit tak předání psa.
Hezký den.
Kom.
dotaz od: Anonym    ze dne: 02.07.2017
Zdravím, dnes při cestě domů jsem si všiml bezdomovkyně v našem sklepě. Zavolal jsem si výtah a někdo mě zavolal dolů do sklepa, dveře otevřela opila smradlavá bezdomovkyně které nešlo vůbec rozumět poprosil jsem ji ať opustí prostor domu, že zde nemá co dělat, ona jen něco zamumlala a zavřela dveře. Mám strach že se u nás ve sklepě nebo nahoře u bytů na schodech nashromáždí a nechci sám zasahovat, přece jenom nevím co od nich můžu čekat a co u sebe mohou mít za "zbraň" nevím co bezdomovkyně v našem domě dělala/dělá nebo jak se sem dostala. Ale myslím že výtahem chtěla vyjet do horních pater aby přespala na schodech.
Co v tomto případě mám dělat? Odehrálo se to na ulici Trávník.
odpověď: Dobrý den,
zavolejte aktuálně na naši stálou službu a strážníci budou problém řešit.
Kom.
dotaz od: Josef    ze dne: 27.06.2017
Projíždím skoro každý den po ulicí Mostní,parkují tam skoro pořád auta a už se mi několikrát stalo že jelo proti mě kolo a málem jsme se srazily,míníte s tím něco dělat,je to dost nebezpečné
odpověď: Dobrý den,
strážníci se především zaměřují na místní záležitosti veřejného pořádku, k čemuž jsou určeni. Nicméně se věnujeme i dopravě. Pokud jste svědkem protiprávního jednání, volejte aktuálně na naši stálou službu.
Kom.
dotaz od: Vlastimil    ze dne: 27.06.2017
Dobrý den.Jak je možné, že např. v Pivnici U Mary se kouří jako by se nechumelilo? Zákaz kouření se netýká zahraničních pracantů a jiných? Jsou slušní a někteří chodi ven , ale se nedivím, když servírka kouří také.Co s tímto nešvarem?Děkuji
odpověď: Dobrý den,
pokud jste svědkem takového jednání, zavolejte na stálou službu. Provozovny jsou kontrolovány nepravidelně.
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 27.06.2017
Dobrý den,
na koho se obrátit s uklízením odpadků na dětském hřišti? Konkrétně se jedná o hřiště na ulici Vaňkova, kde je denně nepořádek od našich spoluobčanů, kteří odhazují odpadky na zem, přestože odpadkové koše jsou pár kroků a po zemi se povaluje spousta nedopalků. Zajímá mne tedy, kam se mohu obrátit s dotazem, zda město poskytne pracovníka na úklid této lokality???
Mimochodem kouření na dětském hřišti je povoleno? Možná by mohli strážníci denně po 16h toto hřiště zkontrolovat - je z něj veřejná kuřárna.
odpověď: Dobrý den,
s úklidem se obraťte na technické služby, případně na Odbor správy majetku a komunálních služeb MMPr.
Kouření na dětském hřišti je zakázáno zákonem. Strážníci průběžně kontrolují dětská hřiště, ale nelze být všude. Pokud budete svědkem kouření na hřišti, zavolejte na stálou službu a strážníci budou situaci řešit. Hřiště na ulici Vaňkova budeme kontrolovat častěji.
Kom.
dotaz od: Jakub    ze dne: 27.06.2017
Dobry den, je nejak postihovatelne ocuravani, napr. osvetleni ci zdi, psy?
odpověď: Dobrý den,
není.Nicméně můžete zkusit občanskoprávní spor, nebo se domluvit s majitelem psa.
Kom.