Zde můžete zadat dotaz na strážníkaVaše jméno
Dotaz
 

Opište 4-místný kód z obrázku.

obrázek

 

odpovědi:

Přejít na stránku:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75

Jste na stránce: 1

dotaz od: Karel    ze dne: 21.06.2017
Zajímá mne, zda byla nějak řešena činnost asistentů prevence kriminality při tomto incidentu: http://www.mpprerov.cz/aktuality.php?aktualita_id=989&typ=aktuality. Na videu je vidět, že nejméně dva stíhali odjíždějící automobil, před který si lehla ta velice unavená paní. Je známo, jaký měli důvod se pokoušet ten automobil dohnat?
odpověď: Dobrý den,
není znám žádný důvod. Lze předpokládat, že viděli brzdící kamion a ležící ženu.
Kom.
dotaz od: Kristyna    ze dne: 30.05.2017
Dobry den, me zname se stala takova neprijemna udalost...jde o to ze sedela na lavicce u stolu venku mela psa na voditku leziciho pod ni a jakmile si prisedla kolemjouci pani se svym psem,ktereho mela take na voditku,pravdepodobne volneji,fena zminovane zname tohoto psa kousla a zpusobila mu zraneni...vim ze se snazi i s dotycnou pani komunikovat,ktere nabidla i castecnou uhradu za lecbu,ale ta reaguje pouze tak ze ji chce uhradit celou...muj dotaz zni...ma na to dotycna pani narok zadat celou castku za leceni nebo to byla jeji nedbalost a pustila psa volneji k druhemu aniz by si uvedomovala co to muze mit za nasledky,jak pripadne celou situaci muze resit?....moc dekuji za odpoved
odpověď: Dobrý den,
jedná se o záležitost občanskoprávního sporu a záležitost by neměla být řešena přes policii.
Kom.
dotaz od: Pavel    ze dne: 28.05.2017
Dobrý den, z noci 27.5 na 28.5 jsem volal kvůli nočnímu klidu který je v našem domě na Kozlovské již několikrát rušen vzdy o víkendu, strážnici se dostali do domu až ke dveřím narušitele, ale ta nehodlala otevřít, nejspíš ze strachu co bude, náctileté odjíždí nejspíš rodice někam na chatu a ona si doma pořádá mejdany, jaké další kroky MP podniká, když narušitel nehodlá otevřít a tyto situace by se opakovaly, děkuji
odpověď: Dobrý den,
v prvé řadě je třeba upozornit na to, že s novým občanským zákoníkem není rušení klidu mezi sousedy trestně právní jednání (přestupek, trestný čin) a pokud tímto jednáním není rušen noční klid na veřejném prostranství, či naopak z veřejného prostranství do bytu, pak strážníci ani policisté nemohou konat. Pochopitelně, že na místo vyjíždíme, abychom ověřili, zda nedochází k jinému protiprávnímu jednání a pokusili se s rušitelem domluvit na zklidnění (což se většinou podaří). Nicméně samotné rušení je již bohužel záležitostí mezi sousedy a občanskoprávní spor do kterého veřejná moc nezasahuje. Před novelou občanského zákoníku jsme v případě, že nikdo neotevřel, poslali oznámení na správní orgán a ten si pozval uživatele nebo majitele bytu k jednání a řešení.
Kom.
dotaz od: Petr Maršálek    ze dne: 21.05.2017
Dobrý den, kolik máte prosím aktivních strážníků na noční směně? Dnes, den po konání pivního festivalu je 90% odpadkových košů rozbitých a vysypaných. A to v ulici Velká Dlážka, která je tuším dobře pokryta kamerovým systémem. Když se jedná o botičky apod. tak se mě zdá vaše odezva bleskurychlá, ale v noci nikde nikoho. :(
odpověď: Dobrý den,
během noční směny jsou ve službě 3 hlídky. Na Velké Dlážce je umístěna jedna kamera, která však tuto ulici nepokrývá a je nasměrována do jiné části města. V případě, že jste svědkem protiprávního jednání, zavolejte na naši stálou službu, na místo bude vyslána hlídka. Bohužel nemůžeme být v každé ulici 24 hodin denně. Co se týká TPZOV (botičky), tak těch strážníci v letošním roce přiložili 13.
Kom.
dotaz od: BLANKA    ze dne: 11.05.2017
Dobrý den,je možné u kontejnerů na odpadky odkládat nepotřebné věci ze sklepa a vytvořit tak skládku!?
Kontejner U ŽEBRAČKY je obklopen těmito věcmi,které tam dnes nanosil občan,tak mě zajímá kdo odpovídá za odklízení!Děkuji
odpověď: Dobrý den,
odkládat věci ke kontejnerům není povoleno a dotyčný se dopouští přestupkového jednání.
Kom.
dotaz od: Jana    ze dne: 09.05.2017
Dobrý den, prosím je možné se u Vás dotázat
ohledně ztracených psů - ať Vás neotravuji. V sobotu se nám zaběhli 3 psi a ač jsme je hledali kde se dalo, slehla se po nich zem. Je možné, že by Vás někdo zavolal - ale Vy byste je stejně dali do útulku, že? Děkuji
odpověď: Dobrý den,
pokud nám někdo oznámí toulavého psa, prověřujeme skutečnosti a předáváme informace útulku, který pak provádí samotný odchyt.
Kom.
dotaz od: Petra    ze dne: 01.05.2017
Dobrý den, kousek od našeho pozemku je uhynulá kočka. Na koho se mám obratit, aby ji odstranil, když majitel je neznámý?
Máme malé děti a tato situace je pro nás velmi nepříjemná. Děkuji za odpověď.
odpověď: Dobrý den,
uhynulá zvířata likvidují Technické služby města Přerova prostřednictvím útulku pro zvířata. +420 602 541 060
Kom.
dotaz od: Zdenek    ze dne: 26.04.2017
Mnoho povyku pro nic? http://www.mpprerov.cz/aktuality.php?aktualita_id=989&typ=aktuality, podle mě teda žena nešla po přechodu, tudíž omezila a ohrozila řidiče kaminou. U řidičů se to řeší, ale opilá chodkyně je v pořádku? Nebo je snad nějak dané že můžete chodit dva metry vedle přechodu a skákat před auta??
odpověď: Dobrý den,
případ řešila Policie ČR. S dotazem na způsob řešení se prosím obraťte na ně.
Kom.
dotaz od: Zdenek    ze dne: 19.04.2017
Kde muzu zaparkovat kamion s navesem pres vikend v Prerove? Funguje parkoviste v CSAD?Dekuji
odpověď: Dobrý den,
parkoviště na ul. 9. května v ČSAD funguje.
Kom.
dotaz od: Pavel    ze dne: 10.04.2017
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda-li je v pořádku šířka ulice pro obousměrný provoz v ulici Ztracená. Budou se dělat v této ulici nějaké změny? Dle mého názoru je šířka ulice nedostačující pro obousměrný provoz.

Děkuji za odpověď
odpověď: Dobrý den,
Váš dotaz, ohledně úpravy komunikace budete muset směřovat na správce majetku - Oddělení správy ostatního majetku a komunálních služeb. Zákon stanoví, že pro každý jízdní pruh je v případě stání nutné nechat 3m pro každý jízdní pruh a v případě zastavení pak 3m pro oba jízdní pruhy.
Kom.
dotaz od: Monika    ze dne: 03.04.2017
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou požadavky na fyzickou zdatnost (co obsahuje) k přijetí na pozici strážník. Děkuji za odpověď.
odpověď: Dobrý den,
fyzické testy jsou stejné jako k Policii ČR: kliky, celo motorický test, člunkový běh a běh na 1 km.
Kom.
dotaz od: Tomáš     ze dne: 20.03.2017
dotaz od: Tomáš ze dne: 13.03.2017
Dobrý den neustále jezdí auta po chodníku na Bří Hovurků mezi
školkou a internátem nešly by tam dát patníky aby auto neprojelo nebo to nějak jinak vyřešit.Děkuji
odpověď: Dobrý den,
daná značka není oficiálně schválená a platná. Jedná se o vjezd mimo pozemní komunikaci (do dvorního traktu).
Kom.
Dobrý den,děkuji za odpověď, tento vjezd je naprosto v pořádku tam by měli všichni dodavatelé jezdit ,ale chtěl bych se omluvit za chybné informace o chodníku , začíná na ulici Kouřílkova 7 k ulici U Hřbitova naproti garážím a naopak, tam by asi neměli co dělat.
odpověď: Dobrý den,
naproti domu Kouřilkova 7 je chodník. Zde by žádná vozidla neměla jezdit. Nicméně z tohoto chodníku se tato vozidla nemají kam dostat, ani kde zásobovat.
Kom.
dotaz od: MAREČEK    ze dne: 19.03.2017
Dobrý den,chtěl jsem poděkovat za odklizení vraku modrého vozidla stav.firmy u sportovní haly v Předmostí,pokud to tedy byla vaše zásluha.Chtěl bych se zeptat když mi u paneláku roste strom a výrostci po ukončení vyuky na přilehlé Zš na něj lozí a hážou po sobě klacky a kamení kterými občas zasáhnou přilehlý panelák a auta,mohu na tento strom namotat ostnatý drát abych toto omezil nebo bych se dopustil protiprávního jednání? díky M.
odpověď: Dobrý den,

na veřejném prostranství a cizím majetku to udělat nemůžete. V případě, že budete svědkem protiprávního jednání, zavolejte na naši stálou službu a na místo vyjede hlídka.
Kom.
dotaz od: Mara    ze dne: 16.03.2017
ad 08.03.2017
Vskutku? Perlustrace řidičů prováděné pravidelně na výpadovkách z města jsou též subsidiární? A co tedy podporují?
Jinak děkuji za uvolnění parkovacího stání, bylo-li zapříčiněno Vaší činností, neboť zmiňované vozidlo již zmizelo.
odpověď: Dobrý den,
Městská policie Přerov neprovádí perlustrace řidičů na výpadovkách. Pravděpodobně zaměňujete jednotlivé složky. Kontrolu řidičů při dopravně bezpečnostních akcích provádí Policie ČR.
Vozidlo bylo odtaženo v rámci postupných odtahů těchto polovraků z celého území města.
Kom.
dotaz od: Tomáš     ze dne: 13.03.2017
Dobrý den neustále jezdí auta po chodníku na Bří Hovurků mezi
školkou a internátem nešly by tam dát patníky aby auto neprojelo nebo to nějak jinak vyřešit.Děkuji
odpověď: Dobrý den,
daná značka není oficiálně schválená a platná. Jedná se o vjezd mimo pozemní komunikaci (do dvorního traktu).
Kom.
dotaz od: Petr    ze dne: 12.03.2017
Dobrý den
Mohl bych se zeptat na platovou třídu strážníků zařazených na autohlídce. Děkuji
odpověď: Dobrý den,
strážníci jsou zařazeni v 7. platové třídě, bez ohledu zda slouží v motohlídce nebo pěší hlídce.
Kom.
dotaz od: Marek    ze dne: 10.03.2017
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kdy probíhá policejní výcvik? Děkuji za odpověd
odpověď: Dobrý den,
specifikujte prosím otázku.
Kom.
dotaz od: Mara    ze dne: 08.03.2017
Chtěla jsem Vás upozornit na již nejméně měsíc špatně zaparkovanou červenou škodovku bez zadní SPZ (zádí zasahuje do vedlejšího stání) na ulici Budovatelů, ale po přečtení odpovědi z 21.02.2017 jsem pochopila, že i kdyby ležel uprostřed ulice uhynulý slon, Vy v tom nic neuděláte.
odpověď: Dobrý den,
pokud nejste spokojená s naší činností v oblasti dopravy, obraťte se na složku, která je k tomu zákonem přímo určena - Policii ČR, dopravní inspektorát. Městská policie plní primárně úkoly v oblasti veřejného pořádku a dopravní přestupky jsou jen subsidiární. Velmi rádi uvolníme strážníky k jiné činnosti.
Přeji hezký den.
Kom.
dotaz od: Tomáš     ze dne: 06.03.2017
Dobrý den, nešlo by něco udělat s auty které opakovaně vjíždí na chodník Bří Hovurků mezi internátem a školkou, když je upozorním že tam nemají co dělat ta každý má nějakou výmluvu a ještě jsou drzí přitom učiliště má svůj dvůr kde se autem dá přijet. Platí pro ně nějake vyjimky nebo ne. Děkuji za odpověd.
Suchomel
odpověď: Dobrý den,
daná značka není oficiálně schválená a platná. Jedná se o vjezd do místa ležícího mimo pozemní komunikaci (dvorní trakt).
Kom.
dotaz od: Miroslava Kubínová    ze dne: 06.03.2017
Je možné si zřídit vlastni parkovací místo na ul. Budovatelů 1? Velmi špatně chodiím a těžké věci nedonesu daleko kod nevidm
odpověď: Dobrý den,
obraťte se na MMPr- Odbor evidenčních správních služeb a obecního živnostenského úřadu - Oddělení dopravně správních agend na nám. TGM 16 (Emos).
Kom.